W czasie działalności naszej kancelarii w ciągu blisko 30 lat przeprowadziliśmy wiele postępowań sądowych i administracyjnych. Obecnie nasi prawnicy prowadzą łącznie ok. 300 spraw, zaś sprawy zakończone można liczyć w tysiącach. Mamy ogromne doświadczenie i pomagamy wielu Klientom właściwie chronić ich prawa, lub je nabywać. Możemy pochwalić się sukcesami w rozwiązywaniu spraw skomplikowanych, o charakterze międzynarodowym, na przykład podziałami majątku między rozwiedzionymi małżonkami, położonego częściowo w Polsce a częściowo za granicą. W ostatnim czasie udało nam się także doprowadzić do korzystnego orzeczenia sądu holenderskiego, który nakazał powrót do Polski dzieci wywiezionych za granicę bez zgody ojca.
Chętnie udzielimy pomocy każdemu zainteresowanemu, zarówno podmiotom, które prowadzą profesjonalną działalność i potrzebują dodatkowego wsparcia lub stałej obsługi, jak i osobom, które na co dzień nie mają styczności z prawem a chciałyby załatwić swoją sprawę – na przykład uzyskać pozwolenie na budowę, albo zweryfikować, czy bezpieczny jest planowany przez nich zakup nieruchomości, ale nie wiedzą jak to zrobić lub zwyczajnie nie mają na to czasu.
Przepisy prawa określają, jakie sprawy zastrzeżone są do właściwości sądów, a jakie do właściwości organów administracji publicznej. A zatem czasem kancelaria prawna świadczy pomoc w sprawach sądowych, a czasem potrzebna jest reprezentacja przed organami administracji publicznej, w tym przed Burmistrzami Gmin, przed Prezydentami miast, Starostami Powiatowymi, przed Wojewodami, Ministrami, w Samorządowych Kolegiach Odwoławczych oraz w wielu innych organach administracji publicznej, na przykład w Inspektoracie Nadzoru Budowlanego czy Dyrekcji Lasów Państwowych. Jeśli zgłosisz się do nas i przedstawisz szczegóły swojego przypadku – doradzimy Ci, jak najszybciej i efektywnie możesz osiągnąć swój cel.
a) między rodzicami i dziećmi, np.:
b) między małżonkami – najczęściej są to sprawy o rozwód albo separację.
To sprawy o przestępstwa określone w kodeksie karnym oraz w przepisach karnych innych ustaw (na przykład w kodeksie drogowym, ordynacji podatkowej, prawie budowlanym itd.).
Zarówno w sprawach cywilnych, jak i w sprawach administracyjnych obowiązuje zasada dwuinstancyjności postępowania. W pewnych ściśle określonych przez prawo przypadkach można złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.
W naszej praktyce obsługujemy Klientów w postępowaniach sądowych przed wszystkimi sądami powszechnymi wszystkich instancji i przed sądami polubownymi w następujących formach:
Reprezentujemy Klienta na rozprawach sądowych przed sądami pierwszej i drugiej instancji oraz przed Sądem Najwyższym, popieramy jego stanowisko przedstawiając argumentację prawną na poparcie jego żądań i argumentację prawną przeciwko żądaniom strony przeciwnej. Klient jest przez nas przeprowadzany przez postępowanie krok po kroku. Na spotkaniach wyjaśniamy w miarę potrzeb zasady postępowania, w którym uczestniczy, tłumaczymy, jak będzie wyglądało posiedzenie sądowe, jakie czynności kolejno będzie wykonywał sąd, z jakimi krokami strony przeciwnej należy się liczyć. Staramy się przygotować Klienta na rozmaite scenariusze, według których sprawa może się potoczyć
Twoja sprawa w wielu przypadkach nie skończy się na postępowaniu w pierwszej instancji. Stronom w czasie postepowania przysługują środki odwoławcze. Dowiedz się więcej, jak może przebiegać twoja sprawa, czytając krótki przewodnik >>
Jesteśmy z naszymi Klientami w stałym kontakcie, dzięki elektronicznemu systemowi obsługi spraw. Informację w swojej sprawie można uzyskać logując się do systemu naszej kancelarii, w którym każdy nasz Klient ma swoje indywidualne konto. Na koncie znajdzie skany korespondencji przychodzącej do nas w jego sprawie, skany pism wychodzących, ma też stały dostęp do wykazu czynności, które w jego sprawie zostały wykonane. W każdej chwili może też skontaktować się telefonicznie z sekretariatem i porozmawiać z prawnikiem prowadzącym jego sprawę.
Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę prawną w postępowaniach sądowych i administracyjnych: